Warsztaty kulinarne z Wojtkiem Charewiczem 28.03.2025 – Dziczyzna w najlepszym wydaniu

Komisja Edukacji przy PZŁ Zarządzie Okręgowym w Radomiu zorganizowała w dniu 28 marca br. warsztaty kulinarne z Wojtkiem Charewiczem. To kolejna impreza promująca dziczyznę zorganizowana w gościnnych progach Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. Tematem przewodnim była oczywiście dziczyzna i przygotowywanie potraw z mięsa dzika.

Wojtek Charewicz, to znany kucharz i pasjonat dziczyzny, autor wielu wyjątkowych przepisów na dania z dziczyzny. W jego kulinarnym repertuarze znajdziemy takie specjały jak frykadele z dzika, które są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W swoich publikacjach i materiałach wideo prezentuje również przepisy na potrawy z dzika, jelenia, sarny, muflona, daniela oraz dzikiego ptactwa, jak bażant czy dzika gęś.

Wojtek Charewicz swoją kulinarną pasję rozwijał przez lata, łącząc miłość do gotowania z zamiłowaniem do natury i dziczyzny. Jego przygoda z kuchnią zaczęła się od fascynacji tradycyjnymi polskimi smakami, które stopniowo wzbogacał o własne pomysły i techniki. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w kuchni myśliwskiej oraz współpracy z innymi pasjonatami, stał się ekspertem w dziedzinie dziczyzny.

Podczas warsztatów kucharze zwykle dzielą się swoimi kulinarnymi tajemnicami. Tym razem zdradzono sposób na przygotowanie kotletów mielonych, które po usmażeniu są puszyste i miękkie. Chociaż wydają się one prostym daniem, uczestnicy warsztatów przyznali, że często wychodzą im zbyt twarde.

Kotlety mielone z dziczyzny wg Wojtka Charewicza:

Zmielone mięso z dziczyzny należy połączyć z podsmażoną cebulą, solą, pieprzem oraz bułką namoczoną w mleku – ponieważ mleko nadaje dziczyźnie bardziej szlachetny smak. Ważne, aby bułkę rozdrobnić w dłoniach, unikając przepuszczania jej przez maszynkę do mielenia, i delikatnie wymieszać składniki widelcem. Absolutnie nie wolno wyrabiać mięsa rękami – to mają być delikatne kotlety, a nie kiełbasa!

Dla wzmocnienia smaku można dodać do masy żółty ser, np. gorgonzolę, lub pokruszone suszone grzyby na roztopione masło na patelni. Gdy kotlety są już uformowane i położone na rozgrzanym tłuszczu, nie należy ich przesuwać, dopóki na brzegach nie pojawi się jasna obwódka – dopiero wtedy można je przewrócić na drugą stronę. I to cała tajemnica na przygotowanie soczystych kotletów.

Kolejne spotkanie z dziczyzną w dniu 12 kwietnia br. w Piastowie, w siedzibie PZŁ ZO w Radomiu, które poprowadzi Mistrz Kuba Wolski.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱